GentleDog - Szkoła Psiego Wychowania - Wodzisław Śląski - Jastrzębie Zdrój 


Testy Predyspozycji

Spędzenie z kimś kilkunastu lat życia to ogromny krok. A co jeśli się nie dogadamy? Co jeśli będziemy zupełnie inni? Wbrew pozorom takie pytania musi sobie również postawić przyszły właściciel psa. Każdy pies jest inny, nawet w obrębie jednej rasy. Wzięcie pod swój dach border collie nie gwarantuje nam posiadania aktywnego psa, świetnego do agility, czy dogfrisbee. Owszem, poszczególne rasy mają różne predyspozycje, lecz nigdy nie powinniśmy brać tylko rasy za pewnik danego zachowania. Psy w jednym miocie mogą się od siebie znacząco różnić. Dlatego też przeprowadzamy testy predyspozycji szczeniąt. Najlepszy początek życia ze szczeniakiem, to początek dobrze zaplanowany.

Wykonujemy testy metodą w.g J&W Volhard, który polega na wykonywaniu pewnych czynności w obecności szczenięcia. Obserwując jego reakcje na ciąg naszych zachowań, jesteśmy w stanie powiedzieć sporo na temat jego charakteru i temperamentu. Testy przeprowadzamy na wszystkich pieskach z miotu, a następnie wiedząc jakiego psa szukasz i do jakiej roli jest on przeznaczony, doradzamy które szczenię najlepiej sprawdzi się w tej roli.

Powinniśmy również pamiętać, że testy predyspozycji nie dają 100% pewności, że z wybranego szczenięcia wyroście np. idealny pies terapeutyczny, lub świetny sportowiec. Jednak w połączeniu z odpowiednim wychowaniem psa pod kątem który nas interesuje, może znacząco zwiększyć na to szanse.

Na terenie Jastrzębia-Zdroju i Wodzisławia Śląskiego dojazd darmowy.

Serdecznie zapraszamy!KONTAKT

GentleDog

Szkoła Psiego Wychowania

Patrycja Lincner

tel. 787-802-164

e-mail: kontakt@gentledog.pl

Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski

WSPÓŁPRACA