GentleDog - Szkoła Psiego Wychowania - Wodzisław Śląski - Jastrzębie Zdrój 


Dziecko i Pies

Pies i dziecko to cudowne połączenie. Zwierzak może nauczyć naszą pociechę odpowiedzialności, empatii i cierpliwości. Jednak powinniśmy pamiętać, że pies nie powinien być najlepszą zabawką, lecz najlepszym przyjacielem, a wiadomo że każda przyjaźń opiera się na wzajemnym poznaniu. W przypadku, gdy dziecko bawi się z psem, nie znając "psiej mowy", lub przyczyn pewnych zachowań zwierzęcia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tym układzie dobrze się czuje tylko dziecko. Pies sprowadzony do roli zabawki z pewnością będzie się czuł nieszczęśliwy i możemy tylko mieć nadzieję, że w pewnym momencie nie puszczą mu nerwy, a zabawa dziecka nie stanie się dramatem. Nawet największy rodzinny pieszczoch, to wciąż zwierzę, które w niektórych sytuacjach może uznać, że powinno się bronić.

Dlatego tak ważne jest, by nauczyć dzieci jak postępować wobec psów. Poznając mowę ciała psa, jego potrzeby, rytuały i naturę, dziecko jest w stanie wybierać takie zabawy, by były one świetną rozrywką dla obu stron. Właśnie tego uczymy na kursie Dziecko i Pies. Jest to oferta skierowana zarówno do rodzin, jak i szkół, oraz ośrodków.

Poprzez specjalnie opracowane zabawy dydaktyczne, uczymy:

  • mowy ciała psa
  • sygnałów uspokajających
  • obowiązków małego opiekuna
  • bezpiecznych zabaw
  • podstaw szkolenia psów dla najmłodszych

Kurs rodzinny ma indywidualny charakter i skupia się na potrzebach danej rodziny i psa. Kierunek spotkań jest wspólnie ustalany na pierwszych zajęciach, co sprawia że koncentrujemy się na wszystkich aspektach istotnych dla rodziców oraz dzieci, uwzględniając potrzeby i miejsce psa w domu. W trakcie pracy na bieżąco omawiamy postępy i dalsze cele, co nadaje spotkaniom elastyczności i indywidualności. Najważniejsze dla nas jest Twoje dziecko i Twój pies. To na nich się skupiamy.

Kurs dla szkół obejmuje najważniejsze zagadnienia z zakresu kontaktów dziecka z psem. Zajęcia są prowadzone w większych grupach, w trakcie których dzieci poprzez zabawy dydaktyczne, kontakt ze specjalnie wyszkolonymi do tego celu psami, spotkania z ludźmi pracującymi ze zwierzętami (m.in. weterynarz, dogoterapeuta), a także dużą ilość praktyki, uczą się mowy ciała psa, potrzeb zwierzęcia, empatii, oraz bezpieczeństwa w kontaktach z czworonogami. Nie zapominajmy również, że to po prostu świetna zabawa :)

Serdecznie zapraszamy!KONTAKT

GentleDog

Szkoła Psiego Wychowania

Patrycja Lincner

tel. 787-802-164

e-mail: kontakt@gentledog.pl

Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski

WSPÓŁPRACA