GentleDog - Szkoła Psiego Wychowania - Wodzisław Śląski - Jastrzębie Zdrój 


Podaj łapę przez kratę

Podaj łapę przez kratę - Szkoła Psiego Wychowania Gentledog"Podaj łapę przez kratę" jest to projekt mający na celu zwiększenie szans adopcyjnych psów schroniskowych. Jego głównym celem jest szkolenie psów w zakresie podstawowego posłuszeństwa, oraz pomoc osobom adoptującym psy w adaptacji zwierzęcia w nowym domu i rodzinie. Projekt prowadzimy we współpracy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju.

Ale właściwie po co?

W schroniskach jest mnóstwo psów czekających na nowy dom. Część z nich znajduje nowych właścicieli niemal od razu. Najczęściej są to szczeniaki, oraz młode psy rasowe, lub w typie rasy. Psy starsze, kundelki które nie zachwycają swoją urodą, oraz te z problemami zdrowotnymi, często spędzają w schronisku całe życie, czekając na swojego człowieka. Są również psy, które są chętnie adoptowane ze względu na swój wygląd, jednak wracają do schroniska, często z powodu który jest łatwy do rozwiązania przy odrobinie pracy, jak nadmierne szczekanie, czy niszczenie domu pod nieobecność właścicieli.

Dlatego chcemy pokazać, że kundelki które w pierwszej chwili nie przykuwają oka, mogą być wspaniałymi towarzyszami, zapatrzonymi w swojego właściciela i chętnie z nim pracujące. Psy patrzące zza krat schroniskowego boksu różnią się od pupila na smyczy tylko tym, że nikt dotychczas nie dostrzegł drzemiącego w nich potencjału.

Podaj łapę przez kratę - Szkoła Psiego Wychowania Gentledog Podaj łapę przez kratę - Szkoła Psiego Wychowania Gentledog krata

W jaki sposób szkolimy?

Szkolenie odbywa się na terenie schroniska w Jastrzębiu-Zdroju. Raz w tygodniu ćwiczymy z wybranymi psami. Szkolenie odbywa się przy użyciu metod pozytywnych, oraz klikera. Każdy pies jest szkolony w toku indywidualnym, czyli tempo pracy oraz przebieg szkolenia są dostosowywane do psa, nigdy na odwrót. Psy w takcie szkolenia uczą się:

  • skupiania uwagi na przewodniku
  • chodzenia na luźnej smyczy
  • przywołania
  • komendy "nie" przerywającej niepożądane zachowanie
  • komend "siad" i "waruj"
Schronisko w Jastrzębiu Zdróju - szkolenie psów spacer Schronisko w Jastrzębiu Zdróju - szkolenie psów siad

Co po szkoleniu?

Właściciel psa biorącego udział w projekcie "Podaj łapę..." otrzymuje przy adopcji broszurę na której znajdują się informacje o zakresie szkolenia w którym brał udział pies, oraz metody pracy z psem, by utrzymać efekty szkolenia. Pomagamy również po adopcji. Oferujemy 25% zniżki na szkolenie "Pies Rodzinny". W przypadku wystąpienia problemów z psem w nowym domu właściciel ma możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji.

Schronisko w Jastrzębiu Zdróju - szkolenie psów zabawa Schronisko w Jastrzębiu Zdróju - szkolenie psów smakołyki

Ty również możesz podać łapę przez kratę.

Odwiedź schronisko dla bezdomnych zwierząt i daj jednemu z nich dom.KONTAKT

GentleDog

Szkoła Psiego Wychowania

Patrycja Lincner

tel. 787-802-164

e-mail: kontakt@gentledog.pl

Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski

WSPÓŁPRACA