GentleDog - Szkoła Psiego Wychowania - Wodzisław Śląski - Jastrzębie Zdrój 


Aktualności

(24.12.14) Wesołych Świąt!

Święta GentleDog

(21.12.14) Warsztaty z komunikacji społecznej psów i szkolenia pozytywnego

Ostatnie dwa weekendy upłynęły nam na prowadzeniu warsztatów z "komunikacji społecznej psów" i "szkolenia pozytywnego" zorganizowanych dla Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt Koty, Psy i My. Zarówno ludzie jak i psy wspaniale pracowali, aktywnie włączając się w część teoretyczną (czujność uczestników i ciągły grad pytań zapewniał nam ciągłą stymulację umysłową ;)). Natomiast podczas części praktycznej wykorzystywali nabytą wiedzą do dokładniejszego zgłębienia szkolenia klikerowego i jaśniejszego komunikowania się z psami. Wśród psów uczestniczących w szkoleniu szczególnie błyszczała Czarnula, bardzo inteligentna i przemiła suczka, która w ekspresowym tempie uczyła się nowych komend i sztuczek.

(06.12.14) Mikołajki

Wszystkim dzieciom i psiakom życzymy wymarzonych prezentów mikołajkowych :)

Mikołajki GentleDog

(29.11.14) Ćwiczenia z chodzenia na luźnej smyczy

Krótkie ćwiczenia z chodzenia na luźnej smyczy z udziałem Kubusia, rezydenta Przytuliska w Wodzisławiu Śląskim.

(23.11.14) Koty z wodzisławskiego przytuliska

Na terenie wodzisławskiego przytuliska można znaleźć nie tylko psy do adopcji, lecz również kilka świetnych kotów o które dba Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt Koty, Psy i My wraz z działającymi w przytulisku wolontariuszami. Są to koty wielozadaniowe. Sprawdzą stan techniczny koparek, popilnują torby, taczki, psiego jedzenia i wszystkiego co akurat uznają za warte pilnowania, a także przytulą się gdy człowiekowi smutno. Z obecności psów nic sobie nie robią. Najczęściej nawet nie wstają, gdy któryś Ciapek szczekając przechodzi pół metra od nich.

(22.11.14) Sesja adopcyjna dla Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt Koty, Psy i My

(19.11.14) Konsultacje z Izą i Spartakusem - potężnym i przemiłym owczarkiem niemieckim

Spartek korzystając ze swojej wagi chodził na spacerach własnymi ścieżkami zapominając, że po drugiej stronie smyczy jest człowiek chcący iść czasem w inną stronę ;) Razem ze swoją właścicielką pracował więc nad chodzeniem na luźnej smyczy. Iza dowiedziała się również w jaki sposób poprawić wzajemną komunikację i jak to się dzieje, że często nieświadomie wzmacniamy niepożądane zachowanie psa. Spartakus jak przystało na ONka łapał wszystko w mgnieniu oka, myślę więc że spacery niedługo znów staną się przyjemnością dla obu stron smyczy.

(11.11.14) Sesja zdjęciowa Kuby i Hery

Sesja zdjęciowa Kuby i Hery w wykonaniu Marcina, czyli łapanie ostatnich barw jesieni.

Hera to cudowna modelka zapatrzona w swojego pana jak w obrazek. Zawsze miała własny pomysł na pozę i miejsce, nic sobie nie robiąc z naszych próśb, że może pod tamtym drzewkiem byłoby trochę ładniej. W efekcie końcowym okazało się, że doskonale wiedziała co robi. Zapraszamy do obejrzenia części zdjęć z sesji, ostrzegamy jednak że uśmiech tej damy jest zaraźliwy ;) Sesja fotograficzna odbyła się nad wodzisławskim Balatonem.

(09.11.14) Szkolenie Abi z wodzisławskiego przytuliska

Dzisiaj w Jastrzębiu-Zdroju szkoliliśmy Abi, bardzo mądrą suczkę przygarniętą z wodzisławskiego przytuliska. Abi łapała wszystko w ekspresowym tempie, a praca z nią była sporą przyjemnością.

Na początku zajęć rozpraszało ją niemal wszystko, a przy pojawieniu się jakiegokolwiek psa od razu przerywała pracę, ciągnąc jak szalona w jego stronę. W połowie ćwiczeń ignorowała spacerujące obok psy, wspaniale skupiona na swojej właścicielce. Pod koniec zajęć Abi była zmęczona i szczęśliwa, a jej właścicielka uczyła się w jaki sposób wprowadzić zasady domowe, które nauczą Abi większego opanowania emocji i obojgu pomogą szybciej odnaleźć się we wspólnym życiu pod jednym dachem.

(01.11.14) Sesja adopcyjna dla Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt "Koty, Psy i My"

Przedstawiamy zdjęcia trzech psów z Przytuliska w Wodzisławiu Śląskim - Karmela, Harry'ego i Roxi.

Historia Harry'ego nie jest kolorowa. Do przytuliska trafił zagłodzony i zaniedbany. Miał dużo szczęścia, że spotkał odpowiednich ludzi, którzy pokazali mu, że nie wszyscy ludzie są źli. Członkowie stowarzyszenia Wodzisławskie psy i koty. oraz współpracujący ze stowarzyszeniem wolontariusze sprawili, że dzisiaj Harry jest pięknym i lgnącym do człowieka psiakiem. To ogromny pieszczoch, którego roznosi energia. Jest niezwykle ciekawy wszystkiego co dzieje się dookoła.

Karmel jest bardzo przyjazny wobec ludzi, natomiast wobec innych psów początkowo zachowuje dystans. Wystarczy jednak odpowiednia ilość psich uprzejmości i chłopak rusza do zabawy.

Roxi jest niezwykle ciepłą i przyjazną suczką, która z początku potrafi być nieco wycofana, ale bardzo szybko przezwycięża psie strachy i lgnie do ludzi. Po przełamaniu pierwszych lodów okazuje się zapatrzoną w człowieka, przyjazną istotą która chętnie pójdzie na spacer, pobawi się chwilę i wystawi brzuch do wygłaskania.

(12.10.14) Przytulisko w Wodzisławiu Śląskim

Dzisiaj odwiedziliśmy Przytulisko w Wodzisławiu Śląskim prowadzone przez Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt "Koty, Psy i My". Jest to grupa ludzi, którzy aktywnie pomagają bezdomnym zwierzętom, zapewniając im opiekę, schronienie, pomoc w powrocie do właściciela, a jeśli ten się nie odnajdzie - w znalezieniu nowego, odpowiedzialnego domu. Pod ich opieką znajdują się zarówno psy, jak i koty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć jednego z przebywających w tej chwili w Przytulisku psiaków - Kajtka. To niezwykle towarzyski pies o ogromnym serduchu. Spotkało go w życiu trochę złych rzeczy ze strony ludzi, dlatego zajmuje mu chwilę zanim komuś zaufa, ale bardzo ciągnie go do towarzystwa człowieka. Mały jest bardzo energiczny i ciężko mu usiedzieć w jednym miejscu, jednak to ogromny pieszczoch i solidna dawka głaskania zatrzymuje go na dłużej w jednym miejscu.

(24.09.14) Reks szuka domu - Sesja adopcyjna dla stowarzyszenia "PSYjaciele"

Razem z jastrzębskim stowarzyszeniem PSYjaciele odwiedziliśmy w Pszczynie hotel dla psów Szereton, gdzie pracowaliśmy nad sesją zdjęciową ich podopiecznego, Reksa. PSYjaciele to grupa wspaniałych ludzi chcących zrobić jak najwięcej dla bezdomnych zwierzaków. Więcej na temat celów i działań stowarzyszenia, a także zwierząt znajdujących się pod jego opieką znajdziecie tutaj: psyjaciele.com.

Reks to około 8 letni pies, który szuka kochającego domu na kolejne lata swojego życia. To duży psiak o jeszcze większym serduchu, który najlepiej czuje się w towarzystwie ludzi. Jeśli w pakiecie do ludzi dołączony jest spacer i głaskanie - Reks jest w siódmym niebie :)

Kontakt w sprawie jego adopcji: 606-940-047 lub 512-675-869,

a wszystkich tych, którzy chcą śledzić jego losy zapraszamy tutaj

Do obejrzenia pozostałych zdjęć zapraszamy na naszego facebooka

(20.09.14) Ruby szuka domu - Sesja adopcyjna dla fundacji "Zwierzęca Arkadia"

Ruby to około 3-4 miesięczna młoda suczka w typie owczarka, która znajduje się pod opieką fundacji "Zwierzęca Arkadia". Kontakt w sprawie adopcji tego maleństwa: 782-341-515, lub 782-241-515. Zanim jednak sięgniecie po słuchawki, przypominamy że adopcja szczenięcia często jest zobowiązaniem na kolejne kilka lub kilkanaście lat. Z tą radosną młodą panną, te lata z pewnością upłyną wesoło i spontanicznie :)

Ruby to bardzo rozbrykany i otwarty na nowe przygody szczenior :). Świat jest dla niej ciągiem wyzwań z którymi dzielnie sobie radzi pod czujnym okiem swojej tymczasowej opiekunki Ani. Z takim przewodnikiem nie straszne są rowery, samochody, inne psy, fontanny, dźwięki, czy zapachy. Dzięki socjalizacji Ruby w przyszłości nie będzie się bała nowych ludzi, psów czy nieznanych jej sytuacji. Dlatego tak ważne jest, by szczeniaki trafiały do domów tymczasowych, gdzie ich opiekunowie wspomagają ich rozwój i pomagają im wyrosnąć na zrównoważone i dobrze funkcjonujące w naszym społeczeństwie psy. Oczywiście dużo od tego w jaki sposób będzie się zachowywał pies zależy od jego przyszłego właściciela, jednak praca w tych pierwszych miesiącach życia szczeniaka jest nie do przecenienia.

Zapraszamy na fotorelację przedstawiającą Ruby w trakcie poznawania świata, zdobywania nowych czworo- i dwunożnych przyjaciół, a także krótkiego szkolenia na fontannie ;)

(08.09.14) Pudelek do adopcji - Sesja fotograficzna dla schroniska w Jastrzębiu-Zdroju

Wczoraj w Schronisku dla zwierząt w Jastrzębiu Zdroju poznaliśmy Pudelka. Jest to stworzenie bardzo niepozorne, ale jeśli usiądzie się obok i poświęci mu kilka minut, można poznać Prawdziwego Pudelka. Uwielbia on drapanie. Jeśli znajdziesz odpowiednie miejsce za uchem będzie siedział koło ciebie nie potrzebując niczego innego do szczęścia. Lubi też powolne spacery. Pudelek jest starszym psem, nie dla niego szaleńcze zrywy w trakcie codziennych przechadzek. Ale z chęcią będzie ci towarzyszył na spokojnym dreptaniu przez parki i skwerki. Przyjaźnie podchodzi do innych psów, chociaż jego wzrok nie jest już zbyt dobry i nie zawsze widzi, gdy inny pies pokazuje mu, że nie ma ochoty na bliższy kontakt. Człowiek Pudelka musiałby więc pomagać mu w takich sytuacjach i obserwować czy Pudelkowi nie trzeba zasugerować odejścia od napotkanego czworonoga. Pudelek nie zaczepia również ludzi prosząc nachalnie o głaskanie, ale jeśli powiedzą do niego kilka miłych słów, lub dadzą mu rękę do powąchania - chętnie podejdzie do nich by dać się pogłaskać i wydrapać. Futerko Pudelka nie jest najładniejsze. Przeżyło już sporo lat towarzysząc mu w dobrych i złych czasach. Na szczęście zabiegi pielęgnacyjne i odrobina cierpliwości z pewnością sprawią, że Pudelek znów będzie cieszył się piękną sierścią. Pudelek jest wspaniałym, małym psem którego spotkało w życiu kilka złych rzeczy. Spokojny, cierpliwy właściciel z pewnością odnajdzie w tym wiekowym pudelku ogromne pokłady miłości i oddania.

Po więcej zdjęć oraz informacji na temat Pudelka zapraszamy tutaj

(06.09.14) Tajga - nowy członek załogi GentleDog

Tajga to 1,5 roczna suczka w typie owczarka, z którą poznaliśmy się w lipcu w trakcie jednego ze szkoleń w Schronisku dla zwierząt w Jastrzębiu Zdroju, w ramach projektu Podaj łapę przez kratę. W trakcie zajęć Tajga podbiła nasze serca, decyzja o adopcji wydawała się oczywista :)

Na początku sierpnia to srebrne cudo w końcu zamieszkało z nami. Od tego czasu poznajemy się powoli, bez pośpiechu. Tajga już zrozumiała, że jest u siebie. Razem z Borysem dokazują tak, jakby znały się od zawsze, razem śpią i dokonują codziennych inspekcji swych włości, żeby upewnić się czy żaden kot przez noc nic nie zmalował. Tajga ma predyspozycje na psiego sportowca, jest niezwykle szyba i zwinna, a przy tym chętnie się uczy i nawiązuje kontakt z ludźmi (po pokonaniu pewnej dozy nieśmiałości ;)). Jeśli uda mi się dotrzymać jej kroku, być może niedługo razem nauczymy się czegoś nowego :)

Więcej o Tajdze na naszym profilu FB - zapraszamy!

(04.09.14) Dziękujemy :)

Dostaliśmy taki oto dyplom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu "Psitul mnie". Bardzo dziękujemy za miłe słowa i mamy nadzieję, że wkrótce nasze drogi znowu się skrzyżują przy okazji nowego projektu :). Wysyłamy serdeczne pozdrowienia dla całej schroniskowej ekipy - zarówno ludzi, jak i czworonogów.

dyplom współpraca toz zabrze psitulmnie

Poczytaj więcej o współpracy ze schroniskiem "Psitul mnie"

(08.08.14) Psie Przedszkole w jastrzębskim schronisku

W zajęciach w sumie wzięły udział 3 szczeniaki w wieku 2-3 miesięcy i jeden starszy psiak. Starszy kolega ośmielał maluchy do zapoznawania się z przedziwnym placem zabaw, który tajemniczo pojawił się w schronisku ;).

Szczenięta w schronisku są często lękliwe i wycofane. Czas który powinny spędzić na socjalizacji i poznawaniu świata mija im na obserwowaniu ludzi zza krat boksu. Nie jest to bez znaczenia dla ich dorosłego życia, dlatego też postanowiliśmy w miarę schroniskowych możliwości nauczyć szczeniaki, że to czego nie znają nie musi być przerażające - może być świetną zabawą. Dowiedziały się też, że podchodzenie do człowieka jest fajną sprawą - można nauczyć się, że posadzenie tyłeczka na ziemi to "siad", dostać jakiś smakołyk, albo drapanie po brzuchu.

Zapraszamy do fotorelacji z Psiego Przedszkola w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju

Po więcej szczegółów na temat Psiego Przedszkola zapraszamy tutaj

(08.08.14) Podaj łapę przez kratę

Ten psiak już się u nas pojawił, czas na drugą odsłonę.

Tym razem pracowaliśmy nad przywołaniem i skupieniem w nieco większych rozproszeniach, a także przypinaliśmy sobie poznane na wcześniejszych zajęciach komendy. Po krótkim skupieniu uwagi ćwiczyliśmy pozostawanie na miejscu, oraz chodzenie przy nodze bez smyczy. Psiak potrzebował też krótkiego przypomnienia komendy "waruj", jednak po kilku powtórzeniach nie miał z nią większych problemów. Mocno pochłaniało go wszystko dookoła, jednak pomimo iż szkolenie odbywało się bez smyczy, pies bardzo ładnie trzymał się człowieka i raz po raz chętnie przybiegał na szkolenie, lub drapanie. Z obu był równie zadowolony :).

Więcej zdjęć na naszym profilu FB - zapraszamy!

(24.07.14) Wirtualny spacer po Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie w Zabrzu

Zapraszamy na wirtualny spacer po Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Psitul mnie w Zabrzu. Dzięki tej technice fotograficznej macie możliwość zwiedzenia schroniska bez ruszania się z domu. Oczywiście w końcu będzie trzeba się ruszyć - bo jak inaczej znaleźć i zaadoptować Najlepszego Przyjaciela?

Tego typu spacer polecamy wszystkim tym, którzy boją się wybrać do schroniska, wyobrażając je sobie jako ponure, szare miejsce. Nic bardziej mylnego jeśli chodzi o Schronisko w Zabrzu. To ciepłe i przyjazne miejsce, zarówno dla psów jak i odwiedzających, a jego personel i wolontariusze dbają o dobre samopoczucie psiaków czekających na nowy dom.

schronisko w zabrzu wirtualny spacer

Zapraszamy do zwiedzenia Schroniska "Psitul mnie"

(17.07.14) Nie za górami, nie za lasami... za Tobą

nie porzucaj psa plakat

(12.07.14) Nie porzucaj psa - bo dzieciom się znudził

Tym razem Natalia bierze się za temat nieprzemyślanego sprowadzenia czworonoga do domu. Często dzieje się tak z powodu chęci spełnienia zachcianki dziecka. Pamiętajcie i uczcie tego swoje dzieci - pies to żywa istota, która bardzo silnie odczuwa emocje. Strach, tęsknota, przerażenie, panika - to wszystko czuje zwierzę, które właśnie oddano do schroniska, wyrzucono z samochodu, czy wystawiono na ulicę.

Kupując/adoptując psa podejmujesz decyzję na kilkanaście lat. Jeśli czujesz, że to może być zbyt duże zobowiązanie - może lepiej wybrać pluszowego psa?

nie porzucaj psa plakat


KONTAKT

GentleDog

Szkoła Psiego Wychowania

Patrycja Lincner

tel. 787-802-164

e-mail: kontakt@gentledog.pl

Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski

WSPÓŁPRACA