GentleDog - Szkoła Psiego Wychowania - Wodzisław Śląski - Jastrzębie Zdrój 


Aktualności

« Nowsze aktualności | Starsze aktualności »

(10.07.14) Zasady bezpiecznego kontaktu dziecka z psem

Pamiętajmy, że dobra zabawa powinna być przyjemna zarówno dla psa, jak i dla dziecka. A dzieci miłość i sympatię okazują najlepiej jak potrafią - przytulając i dając buziaki. Jednak pies to nie człowiek i taka forma kontaktu sprawia mu spory dyskomfort. Nawet dobrze wyszkolony pies rodzinny może kiedyś stracić cierpliwość, dlatego uczmy dzieci prawidłowego kontaktu z psem - dla bezpieczeństwa zarówno dziecka, jak i psa.

plakat zabawa z psem

(08.07.14) Podaj łapę przez kratę

Szkolenie psów Jastrzębie ZdrójTydzień temu szkoliliśmy w Schronisku dla zwierząt w Jastrzębiu Zdroju takie oto cudo. Psiak jest młody, bardzo przyjazny i ciekawski. Przy tym trochę roztrzepany, ale bez problemu skupia się na człowieku.

W trakcie szkolenia szybko wyszło, że pies w przeszłości czegoś się już uczył. Na komendę "siad" podejmował szybką decyzję i albo siadał, albo podawał łapę. Bardzo mnie urzekł jego entuzjazm, ale postanowiłam mu wytłumaczyć różnicę między tymi dwoma komendami i pod koniec zajęć psiak odróżniał już łapę od zadka. Nauczył się też czym jest kliker, a także skupiania uwagi na przewodniku. Pracowaliśmy również nad ciągnięciem na smyczy, które było u niego bardzo nasilone. Po chwili skupienia i pokazania psu o co mi chodzi, ładnie zaczynał chodzić na luźnej smyczy, sporadycznie tylko wybiegając do przodu.

(03.07.14) Pora na seniora

Przyszła pora na najgrzeczniejszych mieszkańców Schronisko dla zwierząt w Jastrzębiu Zdroju, czyli seniorów Poniżej zdjęcia kilku psiaków, które z uśmiechem na siwych mordkach czekają na swojego własnego człowieka z wygodną kanapą.

Stary pies Jastrzębie-Zdrój Jastrzębie-Zdrój pora na seniora Pies do adopcji senior Senior do adopcji Jastrzębie

(01.07.14) Dzień psa

Wszystkim czworonogom życzymy wielu powodów do merdania ogonami :)

dzien psa zyczenia

(30.06.14) Nie porzucaj psa - bo wakacje

Wielkimi krokami nadchodzą wakacje, jednak nie dla każdego jest to radosny okres. Co roku w lipcu i sierpniu rośnie ilość zwierząt wyrzucanych na ulicę. Bądź odpowiedzialny - nie porzucaj psa "bo wakacje". Plakat wykonany przez Natalię.

nie porzucaj psa wakacje plakat

(26.06.14) Zdjęcia adopcyjne psów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju

Psy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju

Schronisko dla zwierząt Jastrzębie-Zdrój Jastrzębie-Zdrój Pies do adopcji Pies do adopcji z Jastrzębia-Zdroju Pies do adopcji Jastrzębie

(22.06.14) Kilka słów o naszym fotografiku - Natalii

Natalia jest osobą niezwykle wrażliwą i skupioną na każdej istocie, czy to na dwóch nogach, czy czterech łapach, dzięki czemu każdy model wspaniale z nią współpracuje. Obserwowanie jej przy pracy ze zwierzętami ma w sobie coś z magii - i fragmenty tej magii widać również na jej zdjęciach.

Więcej o Natalii i próbki jej obiektywu w dziale "o nas"

Natalia Skoczylas fotografia Gentledog

(21.06.14) Psiaki ze Schroniska "Psitulmnie" w Zabrzu

Przedstawiamy psy ze Schroniska dla Zwierząt "Psitulmnie" w Zabrzu. Są to wspaniałe czworonogi, cierpliwie czekające na nowy dom, niektóre nawet po kilkanaście lat.

Schronisko Zabrze Pies Zabrze Psitulmnie Pies Schroniskowy pies

Zapraszamy do obejrzenia serii zdjęć pełnej psiego uśmiechu :)

(08.06.14) Wizyta w Schronisku dla Zwierząt w Zabrzu

W ostatnią niedzielę byliśmy w Schronisku dla Zwierząt w Zabrzu, gdzie mieliśmy zadanie specjalne - sfotografować całe schronisko w celu stworzenia Wirtualnego Spaceru. Zarówno schronisko jak i pracownicy - cudowni! Atmosfera niemal rodzinna: psy wygłaskane i wyspacerowane chłodziły się w basenikach na swoich wybiegach, a te bardziej zadomowione dreptały po schronisku obwąchując zwiedzających. Udało nam się również zrobić trochę zdjęć starszym psiakom podczas spaceru po okolicznych łąkach. Zarówno zdjęcia adopcyjne jak i Wirtualny Spacer będą niedługo dostępne na na stronie, oraz na naszym Facebooku, a także na stronie schroniska www.psitulmnie.pl.

zabrze psitulmnie panorama

(06.06.14) Koks znalazł dom!

Wczoraj Koks zmienił imię na Maks, a schronisko na nowy dom. Gratulujemy nowym właścicielom wyboru tego wspaniałego psa.

Koks Maks pies schroniskowy

(05.06.14) Co nowego u Borysa?

Borys ostatnimi czasy ma wakacje. Gorące dni spędza chłodząc się w cieniu drzew, lub pod wiatą. Wieczorami gdy temperatura nieco spadnie - załatwia milion ważnych psich spraw, a także przypomina sobie różne sztuczki i komendy. Nauki nigdy za wiele :)

Borys Samoyed Borys w ogrodzie Samoyed Borys ogród portret borys

(01.06.14) Dzień dziecka

Dzień dziecka GentleDog

(31.05.14) Podaj łapę przez kratę! - szkolenie Koksa

Tydzień temu zakończyliśmy pierwszy cykl szkoleń w Schronisku dla Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju. Wczoraj przyszła kolej na nowe psy i nowe wyzwania.

Szkolenie psów Rysio JastrzębiePrzed Wami Koks. Jest to uroczy, bardzo młody i żywiołowy psiak. W schronisku przebywa od niedawna i szuka nowego domu. Z pewnością jest wyzwaniem, lecz jak najbardziej pozytywnym. Jeśli chodzi o szkolenie, to jestem w nim zakochana! To niezwykle mądry psiak, który po kilku powtórzeniach danej komendy, niemal nie potrzebował podpowiedzi. Na początku zajęć pospacerowaliśmy z Koksem po schroniskowej łączce. Koks niezwykle silnie ciągnąc na smyczy obwąchiwał teren i biegał we wszystkie strony. Wulkan energii. Nagradzałam go kliknięciem i smakołykiem za każdym razem gdy na mnie spojrzał. Po kilku powtórzeniach Koks załapał czym jest kliker i że patrzenie na człowieka jest wyjątkowo miłym zajęciem. Po chwili takiej zabawy ciągnięcie na smyczy częściowo ustało, a Koks co chwilę się na mnie oglądał, sprawdzając co jeszcze ciekawego mam w zanadrzu. Wówczas przeszliśmy do drugiego etapu skupienia tego kudłatego wariata. Nadal spacerowaliśmy, jednak co jakiś czas wołałam wesoło Koksa po imieniu, co skutkowało natychmiastowym pojawieniem się psa przede mną. Kilka powtórzeń i wzięliśmy się za właściwe ćwiczenia. Najpierw młody nauczył się co znaczy "siad". A gdy już to zrozumiał, siadał nieustannie - oczywiście nawiązując przy tym kontakt wzrokowy. Po kilku minutach siad nie stanowiło już dla Koksa żadnego wyzwania. Postanowiłam zająć się problemem ciągnięcia na smyczy. Wróciliśmy do spacerowania. Nagradzałam kontakt wzrokowy, a za każdym razem gdy Koks dobiegał do końca smyczy - wesoło wołałam jego imię. Skutek? Po około 15 minutach Koks nie tylko niemal nie ciągnął na smyczy, lecz szedł grzecznie przy nodze utrzymując kontakt wzrokowy. Cudo, a nie pies! Aby mocniej utrwalić siad i grzeczne chodzenie na luźnej smyczy połączyłam obie komendy, co nie sprawiło Koksowi żadnych trudności. Ładnie szedł przy nodze, a na komendę "siad", szybko sadzał tyłeczek na ziemię, czekając na sygnał, że możemy iść dalej. Ponieważ pogoda zaczęła się mocno psuć - zrobiliśmy jeszcze krótki wstęp do targetowania i rozpoczęliśmy naukę komendy "waruj". Koks jest cudownym psem, który potrzebuje wyzwań i pracy z człowiekiem. Jest przy tym niezwykle pojętny i chętny do nauki.

Rysio pies schroniskowy Rysio pies schroniskowy

Ty również możesz podać łapę przez kratę. Odwiedź najbliższe schronisko i sprawdź, czy nie czeka tam na Ciebie nowy Najlepszy Przyjaciel.

(31.05.14) Rysio jedzie do domu!

Rysiowi w końcu się poszczęściło i po całym życiu spędzonym w schronisku, ten pogodny staruszek w końcu znalazł własny kąt. Dużo szczęścia w nowym domu Rysiu!

Rysio pies schroniskowy Rysio pies schroniskowy

(28.05.14) "Podaj łapę przez kratę" w JasNecie

Kilka słów o GentleDog i projekcie Podaj łapę przez kratę! w JasNecie. Rysio został gwiazdą odcinka ;)

Więcej na stronie JasNetu:

http://jasnet.pl/?m=publicystyka&id=32565

(24.05.14) Podaj łapę przez kratę - Rysio i Happy znalazły dom

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej ulewami, wróciliśmy do szkoleń w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju i muszę przyznać, że było to bardzo radosne spotkanie.

Szkolenie psów Jastrzębie Zdrój - 0601Happy w końcu znalazł dom. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ ten psiak potrzebował stabilizacji jaką daje stały dom i właściciel. Mam nadzieję, że dzięki temu Happy się wyciszy, odpręży i w końcu będzie mógł w pełni cieszyć się życiem. Jeśli jego właściciel będzie chciał dokończyć szkolenie w ramach "Podaj łapę przez kratę" będzie miał możliwość darmowego dokończenia szkolenia, które psiak zaczął w schronisku.

Również Rysiowi się poszczęściło i prawdopodobnie w środę jedzie do nowego domu. Rysio spędził w schronisku niemal całe swoje życie i to naprawdę wspaniałe, Szkolenie psów Jastrzębie Zdrój - 0602że znalazł właściciela który spojrzał nieco głębiej, nie zatrzymując się jedynie na jego siwej mordce i zmęczonych łapkach. Dzisiaj Rysio miał ostatnie zajęcia, w trakcie których przypomniał sobie wszystkiego czego się nauczył. Grzecznie siadał, skupiał uwagę, nie podejmował smakołyka po usłyszeniu komendy "nie", podawał łapkę, targetował, oraz reagował na imię. Mam nadzieję, że będzie to tylko wstęp Rysia do współpracy z człowiekiem, do której tak bardzo go ciągnie.

W przyszłym tygodniu będziemy szkolić dwa nowe psy. Jednim z nich będzie młodziutki i bardzo energiczny Koks. Poznaliśmy się dzisiaj lepiej i jest to przesympatyczny, chętny do pracy psiak w typie teriera. Niezwykle silną motywacją jest dla niego zabawa, oraz smakołyki. Ma również fajne zacięcie do wyszukiwania każdego smakołyka zagubionego w trawie, więc z pewnością przeprowadzimy trochę ćwiczeń węchowych.

Szkolenie psów Jastrzębie Zdrój - Nowy pies 1 Szkolenie psów Jastrzębie Zdrój - Nowy pies 2

Pamiętaj, że ty również możesz podać łapę przez kratę! Odwiedź schronisko dla bezdomnych zwierząt i daj jednemu z nich dom.

(14.05.14) Szkolenie Diny

Szkolenie psa Bielsko Biała - Dina z właścicielemW maju wybraliśmy się w okolice Bielska-Białej, poznaliśmy wspaniałą 5-letnią suczkę w typie husky - Dinę, która wraz ze swoim właścicielem Przemkiem uczyła się podstaw szkolenia klikerowego. Szybko zrozumiała, że kliknięcie zawsze oznacza nagrodę i robiła wszystko, by słyszeć je jak najczęściej. Dina była wcześniej szkolona przez Przemka, więc wdrożenie jej w szkolenie nie było problemem. Do skupienia uwagi na przewodniku wykorzystaliśmy jej skłonność do częstego spoglądania na właściciela. Słyszała kliknięcie i dostawała smakołyk za każdym razem gdy powtórzyło to za chowanie, dzięki czemu po chwili raz po raz nawiązywała kontakt wzrokowy. Po godzinie szkolenia Dina nauczyła się: skojarzenia klik=smakołyk, skupiania się na przewodniku, komendy "dotknij" (wstęp do targetowania), oraz komend "łap" i "puść" (kontrolowana zabawa z przewodnikiem). Natomiast Przemek poznał szkolenie klikerowe w teorii, oraz praktyce, a także dowiedział się w jaki sposób kontynuować pracę z Diną, by budować coraz lepszą więź z tym uroczym czworonogiem.

Takie szkolenie to czysta przyjemność!

Szkolenie psa Bielsko Biała - Dina i właściciel Szkolenie psa Bielsko Biała - Dina nosek Szkolenie psa Bielsko Biała - Dina skupienie uwagi Szkolenie psa Bielsko Biała - Dina siad Szkolenie psa Bielsko Biała - Dina zabawa Szkolenie psa Bielsko Biała - Dina Ścierwik

(10.05.14) Podaj łapę przez kratę - trzecie zajęcia Happy'ego i Rysia

To już trzecie szkolenie Rysia i Happy'ego. Oba psy znajdują się w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju i szukają domu.

Happy na poprzednich zajęciach miał trudności ze skupieniem się. To młody, radosny i pełen energii psiak, którego wszędzie jest pełno. Efektywność szkolenia zależy przede wszystkim od tego jak bardzo skupiony jest na nas pies. Dlatego też głównym celem sobotnich zajęć było wyciszenie Happy'ego w miejscu z mniejszą ilością rozproszeń. Najpierw postanowiliśmy pójść na spacer po łąkach otaczających schronisko. Happy niemal cały czas biegał na 10 metrowej lince kontrolnej z nosem przy ziemi. Gdy uszła z niego pierwsza energia rozpoczęliśmy ćwiczenia węchowe, między innymi szukanie rozrzuconych w trawie smakołyków, czy "szukanie fotografa". Happy nieco się rozpraszał, jednak znajdował większość smakołyków. Szukanie człowieka wychodziło mu bardzo ładnie. Po kilku ćwiczeniach Happy znacznie się wyciszył, wróciliśmy więc do ćwiczeń z poprzedniego tygodnia. Najpierw pracowaliśmy nad skupieniem uwagi, a następnie Happy bez problemu zareagował na komendę "siad". Aby zwiększyć cierpliwość kudłacza, ćwiczyliśmy przedłużoną komendę "siad". Gdy Happy usiadł zaczął dostawać w krótkim odstępie czasu smakołyki. Stopniowo pojawiały się coraz rzadziej, jednak Happy wciąż na nie czekał grzecznie siedząc. W sumie wytrzymał niemal bez ruchu około minuty. Myślę, że idąc tą drogą Happy'emu niedługo uda się zapanować nad emocjami i będzie bardziej zrelaksowany i spokojny.

Następnie przyszła pora na Rysia, który jest spokojnym, statecznym psem, bardzo nastawionym na kontakt z człowiekiem. Rysio w tym tygodniu miał spokojniejsze szkolenie, przypominające rzeczy, których nauczył się na poprzednich zajęciach. Najpierw poćwiczyliśmy skupienie uwagi, z którym jak zwykle nie miał najmniejszego problemu. Często skupiał uwagę na dłuższe chwile, nie zachęcany do tego z mojej strony. Następnie przypomnieliśmy sobie ćwiczenie sprzed tygodnia, czyli komendę "Nie". Rysio po szybkim przypomnieniu starał się nawet nie patrzeć na zabronionego smakołyka. Jak nie to nie.. Na szczęście szybko pojawiał się nowy, którego już można było zjeść i Rysio nie żywił urazy. Zachęcona tak ładnym wykonaniem ćwiczenia przez Rysia, położyłam smakołyka na ziemi, mówiąc przy tym "nie'. W odpowiedzi ten mądry psiak w skupieniu czekał, aż będzie mógł zjeść psiego chrupka. Po tych ćwiczeniach Rysio utrwalił sobie targetowanie, oraz "podaj łapę".

Oba psy wspaniale pracowały starając się, każdy na swój sposób, porozumieć się z człowiekiem, a ja nie mogę doczekać się przyszłych zajęć.

Szkolenie psów w Schronisku Jastrzębie Zdrój Rysio Szkolenie psów w Schronisku Jastrzębie Zdrój Happy

(03.05.14) Podaj łapę przez kratę - drugie zajęcia Happy'ego i Rysia

Wczoraj ponownie odbyło się szkolenie Happy'ego i Rysia. Pomimo sporadycznego deszczu psy bardzo ładnie pracowały, każdy we własnym tempie.

Happy ponownie pokazał całą swoją energię Skupiał uwagę na bardzo krótko, jednak robił to częściej niż tydzień temu. Dzięki temu udało się z nim powtórzyć ćwiczenia sprzed tygodnia (utrwalenie skojarzenia klik=smakołyk, skupianie uwagi na przewodniku i siad), oraz rozpocząć naukę chodzenia na luźnej smyczy. Na tą chwilę nie będę wprowadzała mu kolejnych nowych komend, ponieważ Happy potrzebuje więcej czasu na utrwalenie tych, które już poznał, a ja muszę znaleźć sposób, by skutecznie go wyciszyć i skupić na ćwiczeniach. Za tydzień spróbuję rozładować jego energię i emocje poprzez ćwiczenia z tropienia. Jeśli Happy'emu uda się wystarczająco skupić, popracujemy nad przedłużoną komendą „siad”, oraz przedłużonym skupieniem uwagi, dzięki czemu pies nauczy się większej cierpliwości.

Rysio ponownie pokazał klasę Po krótkim przypomnieniu komend sprzed tygodnia bardzo ładnie utrwalił sobie komendę „siad”. Czasami potrzebował chwilki namysłu, jednak w trakcie szkolenia nie musiałam jej powtarzać dwukrotnie. Również skupienie uwagi nie było dla niego żadnym problemem. Ze spokojem i cierpliwością nawiązywał kontakt wzrokowy, nie tylko w trakcie szkolenia, lecz również podczas przerw. Chyba mu się spodobało, że każdy chwali go za samo spojrzenie Rozpoczęliśmy również chodzenie na luźnej smyczy. Wprawdzie Rysio nie ciągnie, jednak zdarza mu się zapomnieć w trakcie wąchania jakiegoś niezwykle interesującego krzaczka. Największym problemem była dla Rysia komenda „nie”, która przerywa niepożądane zachowanie u psa. No bo jak to jest, że pod nosem jest taki dobry smakołyk, a Rysio nie może go zjeść? Na szczęście szybko zrozumiał, że jeśli po usłyszeniu „nie” nie zje smakołyka podsuniętego pod nos, otrzyma nie tylko smakołyk, ale też głaskanie. „Nie” dla Rysia stało się niepodważalne Ponieważ ta urocza Parówka chwytała wszystko w błyskawicznym tempie, na zakończenie zajęć wprowadziłam również komendę „podaj łapę”. Finał mógł być tylko jeden. Rysio pokazał, że jest stworzony do podawania łapy. A konkretniej obu, w losowej kolejności.

Szkolenie psów w Schronisku Rysio Szkolenie psów w Schronisku Happy

(26.04.14) Podaj łapę przez kratę - pierwsze zajęcia Rysia i Happy'ego

Zgodnie z zapowiedzią w tym tygodniu rozpoczęliśmy pierwszy cykl szkolenia w ramach projektu "Podaj łapę przez kratę!". Wspólnie z pracownikami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu Zdroju wybraliśmy dwa psy, które z różnych powodów mają problem ze znalezieniem domu.

Pierwszy z nich to 7-letni Rysio. Trafił do schroniska jako roczny psiak i od tej pory czeka na swojego człowieka. Jest on bardzo przyjacielski, lecz jednocześnie delikatny i nieśmiały. Na początku bardzo ciężko było mi nawiązać z nim kontakt. Był odrobinę wycofany i przestraszony, jednak po kilku minutach bardzo ładnie skupił się na szkoleniu. Wspaniale się obserwowało jak ten pies rozkwita podczas współpracy z człowiekiem. Na początku Rysio uczył się czym jest kliker. Podczas krótkiego spaceru co jakiś czas "klikałam", częstując jednocześnie Rysia psimi smaczkami. Mądrala szybko załapał, że kliknięcie oznacza same fajne rzeczy i coraz mniej skupiał się na otoczeniu, a zaczął zwracać uwagę na mnie. Wówczas wróciliśmy na placyk i przeszliśmy do właściwej części szkolenia. Podczas tych pierwszych zajęć moim celem było wdrożenie Rysia w szkolenie klikerowe i nauczenie go skupiania się na przewodniku, a także w miarę możliwości rozpoczęcie nauki komendy "siad". Rysio bardzo szybko zrozumiał, że nawiązanie kontaktu wzrokowego z człowiekiem jest wstępem do ciekawych zabaw i świetnym sposobem by otrzymać smakołyk. Gdy psiak był już skupiony, przeszliśmy do komendy "siad".To nastręczyło Rysiowi nieco więcej problemów, jednak gdy już zrozumiał o co chodzi, bardzo ładnie siadał. Z początku naprowadzałam go smakołykiem, jednak pod koniec szkolenia po usłyszeniu "siad" Rysio przetwarzał usłyszane polecenie, po czym z powolnym wdziękiem sadzał zadek na ziemi. Czuję, że praca z tym psem będzie czystą przyjemnością. Jego chęć współpracy była cudowna. Rysio jest przesympatycznym i niekłopotliwym psem. Wystarczy dać mu szansę, a podbije serce swoją wspaniałą osobowością i delikatnością.

Drugim psem, który weźmie udział w projekcie jest około 2 letni Happy. W schronisku znajduje się od około roku. Pomimo swojej niezwykłej urody i charakteru, ten młody psiak nie możne znaleźć nowego domu. Jest bardzo przyjacielski i ciekawski, a także niezwykle żywiołowy. Potrzebuje aktywnego i stanowczego właściciela, który zdoła okiełznać jego żywy charakter. Największym wyzwaniem w trakcie szkolenia Happy'ego było zatrzymanie go. Musiał sprawdzić każdy dźwięk i każdy zapach. Jego początkowe rozkojarzenie i pobudzenie sprawiło, że musiałam się mocno głowić, by zwrócił na mnie przez chwilę uwagę. W końcu jednak udało mu się skupić na tyle, że zainteresował się na dłużej dźwiękiem klikera. Po pewnym czasie zrozumiał, że kliknięcie oznacza pojawienie się smakołyka i coraz częściej spoglądał w moją stronę. Wówczas zaczęliśmy pracować nad skupieniem uwagi na przewodniku. Po kilku próbach Happy zaczął rozumieć o co mi chodzi i raz po raz nawiązywał kontakt wzrokowy. Musiałam jednak uważać podczas nagradzania, ponieważ zbyt entuzjastycznie wypowiedziane "dobry piesek!" wprawiało psiaka w dziki entuzjazm i trzeba było rozpoczynać skupianie uwagi od początku. Gdy Happy potrafił już usiedzieć przez nieco dłuższą chwilę, przeszliśmy do nauki komendy "siad". Pomimo początkowych problemów ze skupieniem się, psiak bardzo szybko zrozumiał o co chodzi i już po kilku naprowadzeniach smakołykiem zdołał samodzielnie wykonać komendę. Praca z tym psem wymaga ogromnej wyobraźni i energii, jednak to bardzo mądre zwierzę i przy doświadczonym przewodniku z pewnością rozwinie on cały swój potencjał, będąc jednocześnie świetnym towarzyszem zabaw i długich spacerów.

W trakcie szkolenia poznaliśmy również Maksa. Jest to około 6-7 letni niewidomy pies w typie owczarka niemieckiego. Trafił do schroniska kilka miesięcy wcześniej, oddany przez właściciela. Maks całe życie spędził w kojcu i nie nadaje się do mieszkania w bloku. Jest to bardzo miłe i towarzyskie zwierzę. Przy zapewnionym stałym domu i stabilizacji będzie funkcjonował niemal tak dobrze, jak każdy inny pies. Saszetka pełna smakołyków zwróciła jego uwagę do tego stopnia, że raz po raz starał się w niej zanurkować. Na szczęście jego uwagę udało się przekierować na krótkie szkolenie. Ponieważ skupienie uwagi w formie kontaktu wzrokowego było niemożliwe, nagradzałam psa za odwrócenie głowy w moją stronę na dźwięk jego imienia. Maks bardzo szybko się skupił i w miarę swoich możliwości przysiadał. Po dłuższej chwili udało mu się wykonać polecenie bez mojej pomocy. Jak przystało na owczarka niemieckiego, Maks jest bardzo pojętnym psem, a przy tym chętnie współpracującym z człowiekiem. Potrzebuje nowego domu, gdzie będzie miał zapewnioną odpowiednią opiekę i stabilizację, które pozwolą mu na spokojne życie.

Pamiętaj, że ty również możesz podać łapę przez kratę. Odwiedź schronisko dla bezdomnych zwierząt i daj jednemu z nich dom.

(19.04.14) Podaj łapę przez kratę - zajęcia organizacyjne

W sobotę (19.04) ruszył projekt "Podaj łapę przez kratę!" prowadzony we współpracy ze schroniskiem w Jastrzębiu Zdroju. Ma on na celu zwiększenie szans adopcyjnych psów schroniskowych. W ramach projektu, wraz z wolontariuszami będziemy szkolić bezdomne psy, które z różnych powodów mają problem ze znalezieniem nowego domu. Szkolenie będzie obejmowało podstawy posłuszeństwa i będzie prowadzone w trybie indywidualnym.

Przyszli właściciele psów biorących udział w projekcie dostaną informacje na temat dotychczasowego przebiegu szkolenia, oraz bezpłatną pomoc w przypadku problemów z czworonogiem w nowym domu. Mamy nadzieję, że tego typu działania zmniejszą ilość psów wracających do schronisk, oraz pomogą znaleźć dom większej ilości zwierząt.

Na pierwszych zajęciach, które miały charakter organizacyjny, zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy schroniska, wspólnie z pracownikami ustalaliśmy w którym miejscu najlepiej będzie organizować szkolenia, oraz poznaliśmy mnóstwo świetnych psów o ogromnym potencjale i zapale do pracy z człowiekiem. W szukaniu najlepszego miejsca na szkolenie pomagały nam cztery czworonogi, które uczyły się w błyskawicznym tempie. Wyodrębniliśmy dwa miejsca, niewielki placyk schowany w cieniu drzew, świetny do ćwiczeń statycznych, oraz słoneczna łąka na której psy mają mnóstwo miejsca do nauki chodzenia na luźnej smyczy, przywoływania, a także beztroskiej zabawy pomiędzy ćwiczeniami.

Nasi czworonożni pomocnicy nieustannie zaskakiwali nas tym, jak szybko uczyli się nowych rzeczy. Uroczy czarny szczeniak świetnie skupiał uwagę na człowieku, szybko opanował komendę siad, a także poćwiczyliśmy nad komendą "e-e", która pomagała zrozumieć maluchowi, że łapanie ręki zębami nie jest dobrym pomysłem. Przy odrobinie pracy ta mała suczka wyrośnie na wspaniałego kompana. Biała suczka w typie labradora była bardzo energiczna, jednak po przekierowaniu tego wulkanu energii na szkolenie, bardzo ładnie skupiała uwagę na przewodniku, siadała, oraz znacznie ograniczyła ciągnięcie na smyczy. Łagodny leonberger w swoim własnym ospałym stylu nauczył się skupiać uwagę, a po chwili uprzejmych próśb zgadzał się nawet usiąść ;) Nasze serce podbiła cudowna suczka w stylu cane corso. Początkowo ignorowała wszelkie próby nawiązania kontaktu, jednak już po chwili wspaniale skupiała się na przewodniku, szybko zrozumiała znacznie komendy "siad", oraz bardzo ładnie chodziła w skupieniu przy nodze. Jej chęć do pracy z człowiekiem była niezwykła.

W kolejną sobotę oficjalnie ruszamy ze szkoleniami w schronisku w Jastrzębiu Zdroju, pozytywnie nastawieni tym pierwszym spotkaniem. Przedstawimy również pierwsze psy, które wezmą udział w projekcie, oraz na bieżąco będziemy opisywać ich postępy.

« Nowsze aktualności | Starsze aktualności »KONTAKT

GentleDog

Szkoła Psiego Wychowania

Patrycja Lincner

tel. 787-802-164

e-mail: kontakt@gentledog.pl

Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski

WSPÓŁPRACA